Новини

Передача об’єкта у лізинг: як нараховується ПДВ?

25.01.2019 / 11:00

Об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місцем постачання яких визначено митну територію України, у тому числі операції з передачі об’єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю.

Датою виникнення податкових зобов’язань орендодавця (лізингодавця для операцій фінансової оренди (лізингу) є дата фактичної передачі об’єкта фінансової оренди (лізингу) у користування орендарю (лізингоотримувачу) (п. 187.6 ст. 187 ПКУ).

База оподаткування визначається за правилами п. 188.1 ст. 188 ПКУ.

Згідно з абзацом 3 пп. 196.1.2. п. 196.1 ст. 196 ПКУ не є об’єктом оподаткування, зокрема, операції з нарахування та сплати процентів або комісій у складі орендного (лізингового) платежу у межах договору фінансового лізингу.

Отже, лізингодавець на дату фактичної передачі об’єкта фінансового лізингу лізингоотримувачу зобов’язаний нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ виходячи з договірної вартості об’єкта фінансового лізингу та скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну за такою операцією.

/ІПК від 14.01.2019 р. № 118/6/99-99-15-03-02-15/ІПК/

«Гарячі лінії»

Дата: 14 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42