Новини

Обов’язкове застосування РРО під час торгівлі ліками і медичними виробами хочуть скасувати

25.01.2019 / 14:00

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 9495 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення державної підтримки розвитку малого підприємництва на ринку роздрібної торгівлі лікарськими засобами».

23.11.2018 р. прийнято Закон України № 2628-VIII, який зобов'язує ФОП, що здійснюють роздрібну торгівлю лікарськими засобами та виробами медичного призначення, в обов'язковому порядку застосовувати у своїй діяльності реєстратори розрахункових операцій. Таким чином, на ФОП покладено додаткове фінансове навантаження щодо придбання, експлуатації, обслуговування та ремонту РРО, що негативно позначиться на діяльності ФОП у містах і особливо у сільській місцевості. Припинення діяльності навіть частини ФОП негативно вплине як на стан економічної конкуренції, так і на забезпечення населення лікарськими засобами і стабільності цін на них. Вочевидь, що в таких умовах  тенденція до подальшої монополізації ринку лікарських засобів у 2019 р. посилюватиметься за рахунок скорочення аптечних закладів ФОП.   

З метою запобігання тенденціям росту монополізації фармацевтичного ринку України та стимулювати розвиток малого підприємництва у сфері обігу лікарських засобів, особливо створення аптечних закладів у сільській місцевості, розроблено законопроект № 9495. Передбачається, що реалізація запропонованих документом норм забезпечить:

  • державну підтримку малого підприємництва, створення умов цього розвитку;
  • зменшення адміністративного тиску на представників малого підприємництва на  фармацевтичному ринку;
  • недопущення поглиблення тенденцій до монополізації фармацевтичного ринку;
  • підвищення фізичної та економічної доступності лікарських засобів для населення, особливо у сільській місцевості;
  • усунути протиріччя та невідповідності окремих норм діючого законодавства.

З метою реалізації цілей та завдань законопроекту пропонується внести зміни до законодавчих актів України, зокрема: Податкового кодексу України, Закону України № 265/95-ВР «Про  застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», які передбачають скасування вимоги щодо обов’язкового застосування РРО під час торгівлі лікарськими засобами та медичними виробами. Також проектом документа пропонуються зміни уточнювального характеру до Закону України № 1023-XII «Про захист прав споживачів».