Новини

Чи передбачено фінансову відповідальність за допущені арифметичні та/або методологічні помилки при заповненні звітності з ПДВ?

28.01.2019 / 13:00

Ситуація. У зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок у раніше поданій декларації суб'єктом господарської діяльності до контролюючого органу ДФС подано уточнюючий розрахунок з відповідними додатками, в тому числі і додатком № 3. При цьому платником податку при заповненні додатка № 3 були допущені описки (помилки) в частині окремих постачальників товарів (робіт, послуг) відносно визначення ІПН, звітного (податкового) періоду, в якому виникло від'ємне значення, а також суми від'ємного значення. Яка відповідальність передбачається у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за допущення платником податків описок (помилок) в окремих графах додатка № 3 декларації, що в цілому не вплинули на загальну суму бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення, яку платником податку визначено в додатку № 3, та чи підпадають перелічені помилки до визначення арифметичної або методологічної помилки?

У разі виправлення помилки у додатку № 3, незалежно від того вплинула чи ні така помилка на вартісні показники декларації, уточнюючий додаток № 3 повинен містити уточнені показники, які є правильними.

Виправлення помилок, допущених при заповненні уточнюючого розрахунку, здійснюється виключно шляхом подання нового уточнюючого розрахунку з урахуванням показників попереднього уточнюючого розрахунку.

Главою 11 розділу II ПКУ не передбачена відповідальність у вигляді штрафних (фінансових) санкцій за допущення платником ПДВ описок (помилок), арифметичних та/або методологічних помилок у податковій звітності з податку на додану вартість. При цьому якщо такі помилки стали причиною заниження сум податкових зобов'язань, то платник податку притягується до відповідальності у вигляді штрафних санкцій у розмірах, визначених главою 11 розділу II ПКУ.

Водночас ст. 1631 КпАП України передбачено відповідальність у вигляді штрафів у разі допущення платником податку на додану вартість порушення порядку ведення податкового обліку.

/ІПК від 08.01.2019 р. № 73/6/99-99-12-02-01-15/ІПК/

«Гарячі лінії»

Дата: 2 травня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42