Новини

Комітет Верховної Ради підтримав запровадження інституту авторизованого економічного оператора

07.02.2019 / 10:20

Комітет Верховної Ради з питань податкової та митної політики на своєму засіданні підтримав та рекомендував Верховній Раді прийняти за основу законопроект про внесення змін до МКУ щодо деяких питань виконання глави 5 розділу IV Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.

Мета законопроекту — запровадити в Україні інститут авторизованого економічного оператора (АЕО), аналогічного тому, що функціонує в ЄС. До того ж значна частина положень законопроекту стосується зміни існуючих на сьогодні процедур декларування товарів. Зокрема, законопроект передбачає запровадження короткої ввізної декларації, яка застосовується в ЄС.

Документ визначає коло суб’єктів, які можуть отримати статус АЕО. Це можуть бути підприємства, які відіграють будь-яку роль у міжнародному ланцюгу постачання товарів (виробники, експортери, імпортери, митні представники, перевізники, експедитори, утримувачі митних складів).

Крім того, визначено зміст критеріїв, яким має відповідати підприємство для отримання статусу АЕО. Усі вигоди, якими користується АЕО, поділено на переваги і спеціальні спрощення. Перелік спеціальних спрощень, що можуть надаватися АЕО, скорочено із 7 до 4 позицій (виключено спеціальні спрощення: «уповноважений вантажоодержувач», «уповноважений вантажовідправник» та «звільнення від необхідності встановлення митницею відправлення обов’язкового маршруту переміщення»). Спеціальне спрощення «загальна фінансова гарантія чи звільнення від гарантії» замінено на спеціальне спрощення «загальна фінансова гарантія».

У законопроекті також уточнюються правила користування спеціальним спрощенням «процедура випуску за місцезнаходженням», а також окремі положення, які стосуються процедури декларування товарів та застосування фінансової гарантії. Текст законопроекту доповнено положенням щодо права митниць за заявою суб’єкта ЗЕД продовжувати попередньо встановлені строки переробки окремих товарів виходячи з технологічних особливостей такої переробки, у тому числі понад строки, встановлені МКУ.

«Гарячі лінії»

Дата: 26 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42