Новини

Валютна еволюція — 2019: особливості валютного регулювання та нагляду

07.02.2019 / 17:55
Валютна еволюція — 2019: особливості валютного регулювання та нагляду

Завершився форум «Валютна еволюція 2019: особливості валютного регулювання та нагляду», організований журналом «Вісник. Офіційно про податки» у конференц-холі столичного готелю «Radisson Blu Hotel».

Дату проведення форуму було обрано не випадково. Саме 7 лютого 2019 року введено в дію Закон України «Про валюту і валютні операції», який має на меті зняття усіх валютних обмежень та забезпечення режиму вільного руху капіталу.

Основні питання, пов’язані з ключовими новаціями у сфері валютного регулювання, нагляду та контролю за валютними операціями, впродовж двох сесій розкривали провідні експерти ДФС, НБУ, Нацполіції та прокуратури, відомі спеціалісти валютного ринку й фахівці з торгівлі іноземною валютою.

Про перебіг першої сесії «Нова система валютного регулювання. Валютний нагляд НБУ» ми писали тут.

Другу сесію «Валютний нагляд: роль податкових та правоохоронних органів України» розпочав Юрій ЛЯШКО, начальник відділу контролю у сфері ЗЕД Управління аудиту фінансових установ та валютного контролю Департаменту аудиту ДФС України, розкривши питання контролю за своєчасністю здійснення розрахунків в іноземній валюті.

Вадим ЗАМЯТІН, заступник начальника Головного управління — начальник Управління ДФС України, розповів про профілактику можливих правопорушень в умовах змін валютного регулювання.

Широкий спектр питань стосовно видів відповідальності за порушення вимог валютного законодавства, впливу форс-мажору на строки ЗЕД-розрахунків тощо охопив у своїй доповіді Олександр СЕМЕНИЩЕ, начальник відділу контролю за додержанням податкового законодавства при здійсненні ЗЕД Департаменту аудиту ГУ ДФС у м. Києві.

Можливу роль прокурорів у застосуванні заходів впливу за порушення вимог валютного законодавства спрогнозував Валентин БРЯНЦЕВ, прокурор прокуратури м. Києва.

Вплив лібералізації валютного законодавства на відповідальність суб’єктів господарювання розкрив Всеволод ВОЛКОВ, партнер юридичної фірми EVERLEGAL, адвокат, керівник практики Міжнародного Арбітражу.

Темою «Перспективи небанківського ринку готівкового обміну валют» Павло КУШНІРЕНКО, керівник Асоціації учасників валютного ринку, екс-керівник відділу з вивчення проблем захисту національних інтересів в економічній сфері та протидії корупції Міжвідомчого науково-дослідного центру з проблем боротьби з організованою злочинністю при РНБО України, завершив форум «Валютна еволюція — 2019: особливості валютного регулювання та нагляду».

У кінці кожної сесії передбачалась панельна дискусія, де учасники форуму мали змогу поставити спікерам запитання й отримати на них вичерпні відповіді, а також особисто поспілкуватися з фахівцями.


Детальний аналіз питань, обговорених на форумі, буде подано у наступних номерах журналу «Вісник. Офіційно про податки».

фото   фото

фото фото

     

 

 

«Гарячі лінії»

Дата: 28 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42