Новини

Використовуєте РРО, який вичерпав свій строк експлуатації, — готуйтеся сплатити штраф

08.02.2019 / 17:00
Використовуєте РРО, який вичерпав свій строк експлуатації, — готуйтеся сплатити штраф

Строк служби РРО — це строк, протягом якого виробник (постачальник) гарантує працездатність РРО, у тому числі комплектувальних виробів та його складових частин, збереження інформації у фіскальній пам’яті за умови дотримання користувачем вимог експлуатаційних документів (п. 2 Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстратора розрахункових операцій, затвердженого постановою Кабміну від 12.05.2004 р. № 601).

Фактично після закінчення строку служби РРО виробник не гарантує подальшу працездатність такого РРО в цілому, його комплектувальних вузлів та складових частин, а також не гарантує збереження інформації у фіскальній пам’яті такого апарата, тобто реалізації фіскальних функцій, які є обов’язковими для РРО відповідно до вимог Закону України від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі — Закон про РРО).

Отже, у разі використання суб’єктом господарювання РРО, який вичерпав свій строк експлуатації, такий технологічний пристрій не може вважатися РРО відповідно до вимог Закону про РРО і подальше використання такого пристрою суб’єктом господарювання є порушенням вимог Закону про РРО та тягне накладення фінансових санкцій згідно з п. 1 ст. 17 Закону про РРО у таких розмірах:

  • вчинене вперше — 1 грн;
  • за кожне наступне вчинене порушення — 100 % вартості проданих з порушеннями, встановленими п. 1 ст. 17 Закону про РРО, товарів (послуг).

Крім того, за порушення порядку проведення розрахунків, на осіб, які здійснюють розрахункові операції та на посадових осіб платника податків накладається штраф згідно з нормами Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.84 р. № 8073-Х.

За матеріалами ГУ ДФС у Дніпропетровській області

«Гарячі лінії»

Дата: 12 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42