Новини

Чи сплачувати ЄСВ підприємцю-пільговику, який у поданому звіті визначив зобов’язання з ЄСВ

13.02.2019 / 10:30

Пільговики можуть за бажанням бути платниками єдиного внеску і самостійно визначити для себе базу нарахування єдиного внеску — не більше максимальної, та сплачувати внесок у розмірі, не меншому за розмір мінімального страхового внеску. Такі платники подають звіт з ЄСВ самі за себе до 10 лютого року, що настає за звітним, і несуть, як і інші страхувальники, відповідальність за правильність та достовірність заповнення звіту.

Отже, суми самостійного визначення бази нарахування єдиного внеску фізичними особами — підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, і є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю, підлягають сплаті на загальних підставах та не підлягають скасуванню.

У разі несвоєчасної сплати самостійно визначеного у поданому звіті зобов’язання такі особи несуть відповідальність, як і інші страхувальники. Тож підприємець-пільговик, який подав звіт з визначеними зобов’язаннями із внеску, зобов’язаний сплатити визначені ним у звіті суми внеску разом із 20 % штрафу і 0,1 % пені за кожний день прострочення платежу. Також за несвоєчасну сплату внеску застосовується адміністративний штраф.

Звертаємо увагу, що за нормами Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» пільговики можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Головне управління ДФС у Черкаській області

«Гарячі лінії»

Дата: 4 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42