Новини

ПН, складені за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг колишнім спецрежимником: чи можна зареєструвати в ЄРПН?

14.02.2019 / 09:35

Платник податку має право зареєструвати в ЄРПН податкові накладні, складені починаючи з 01.07.2015 р. протягом 1095 календарних днів з дати їх складання.

При цьому платник податку має право включити до податкового кредиту суми ПДВ на підставі зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної, яку не було своєчасно включено до складу податкового кредиту та з дати складання якої не минуло 1095 календарних днів, у складі податкової звітності з ПДВ за будь-який наступний податковий період в межах 1095 календарних днів з дати складання такої податкової накладної (у тому числі податкової накладної, складеної до 03.12 2017 р.).

Стаття 209 ПКУ, яка регламентувала умови застосування спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, з 01.01.2017 р. втратила чинність. У зв’язку з цим починаючи із податкової звітності за перший звітний (податковий) період 2017 р. сільгоспвиробники подають до ДФС виключно податкову декларацію з позначкою «0110» за формою, затвердженою наказом Мінфіну України від 28.01.2016 р. № 21, у якій відображаються розрахунки з бюджетом за усіма операціями такого сільгоспвиробника.

Пунктом 49 підрозділу 2 розділу XX ПКУ встановлено, що реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН, складених платниками — сільськогосподарськими підприємствами, що до 01.01.2017 р. застосовували спеціальний режим оподаткування відповідно до ст. 209 ПКУ, за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг, визначених відповідно до п. 209.7 ст. 209 ПКУ, має бути здійснена не пізніше 15.01.2017 р.

Реєстрація таких податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних не може здійснюватися з порушенням зазначеного терміну.

/ІПК від 30.01.2019 р. № 325/6/99-99-15-03-02-15/ІПК/

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42