Новини

Реформа державного стратегічного планування: пропозиції Мінекономрозвитку

18.02.2019 / 15:00

Мінекономрозвитку ініціює внесення змін до Порядку розроблення прогнозних, програмних документів та бюджету, визначеного у постанові КМУ № 621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету».

«Наша мета — запровадити на практиці середньострокове бюджетування та планування діяльності головних розпорядників бюджетних коштів. А також формування стратегії діяльності на середньостроковий період із визначенням основних цілей, завдань, індикаторів їх досягнення і узгодження їх з можливостями бюджетного ресурсу. Ці зміни матимуть позитивний ефект як для бізнесу, так і державного сектора, бо дозволять створити більш передбачуване бізнес-середовище та більш ефективно використовувати бюджетні кошти на досягнення стратегічних цілей», — коментує ініціативу Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів.

Як відомо, Мінекономрозвитку відповідає за розробку прогнозу економічного та соціального розвитку країни. На основі даних цього прогнозу надалі відбувається формування Державного бюджету та інших програмних документів.  

Так, відповідно до нової редакції Бюджетного кодексу України, що передбачає запровадження середньострокового бюджетування згідно з пропозиціями Мінекономрозвитку, одночасно з прогнозом економічного і соціального розвитку країни на період три роки Уряд розроблятиме та ухвалюватиме Бюджетну декларацію на аналогічний період — три роки.

Бюджетна декларація, яка міститиме стелі видатків бюджету, після ухвалення змін до Порядку розроблення прогнозних, програмних документів та бюджету, базуватиметься на цілісній системі взаємоузгоджених детальних прогнозних розрахунків — це понад 400 показників, представлених у прогнозі на три роки. В процесі планування бюджету вона замінить основні напрями бюджетної політики, що наразі визначаються на період одного року на базі прогнозу семи макропоказників.

На основі Бюджетної декларації, а також плану діяльності головних розпорядників бюджетних коштів на середньостроковий період, який так само має розроблятися на три роки, формуватимуться бюджетні запити головних розпорядників бюджетних коштів.

Ініційовані Мінекономрозвитку зміни до Порядку розроблення прогнозних, програмних документів та бюджету приведуть його норми у відповідність із нормами Закону України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України» (із змінами), а також з вже напрацьованою практикою у сфері прогнозування та планування. Останнє також дасть змогу уніфікувати підходи до розроблення державних та регіональних прогнозних та програмних документів.

Більш детально із новаціями у системі державного прогнозування, планування та бюджетування ви можете ознайомитись в інфографіці за посиланням.

Прес-служба Мінекономрозвитку

«Гарячі лінії»

Дата: 24 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42