Новини

Розпочато процес знищення понад 2 млн пачок контрафактних цигарок

20.02.2019 / 11:00

На одному з підприємств Одеської області згідно з ухвалою суду розпочато процес знищення понад 2 млн пачок цигарок вартістю понад 1 млн доларів США.  Ці цигарки були вилучені як речові докази у межах розслідування кримінального провадження.

«Наприкінці минулого року ДФС разом з Державною службою Великої Британії з податкових та митних зборів (HMRC) у рамках спільної спецоперації перекрито канал незаконного переміщення тютюнових виробів морем. У подальшому цей товар мав бути переміщений до західного кордону та потрапити до країн Європи. Тобто, по суті, Україна використовувалася як транзитна територія, хоча, ймовірно, певна частина цих цигарок могла залишитися і на внутрішньому ринку», — розповів в. о. Голови ДФС Олександр Власов.

Так, під час досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що впродовж 2014 — 2018 років не встановлені слідством особи, порушуючи вимоги законодавства, організували злочинну схему ввезення на митну територію України із приховуванням від митного контролю тютюнових виробів іноземного виробництва. Внаслідок таких дій вони умисно ухилились від сплати податків, акцизного збору та митних платежів в особливо великих розмірах.

«Цей нелегальний товар, знищення якого ми розпочали, був затриманий в одному з портів Одеси. Їхав вантаж, а це три контейнери, з Об’єднаних Арабських Еміратів. Як було зазначено в документах, отримувачем цигарок були компанії в Узбекистані. Проте вони своє відношення до отримання цигарок заперечують», — повідомив Олександр Власов.

У грудні 2018 року співробітниками ДФС проведено обшук контейнерів, за результатами якого й вилучено понад 2 млн пачок цигарок. На вилучений товар накладено арешт.

У січні 2019 року було проведено товарознавчу експертизу зразків цих цигарок. Згідно з висновками експерта, вони не відповідають вимогам Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та є непридатними до реалізації на внутрішньому ринку України.

Враховуючи це, наприкінці січня 2019 року Шевченківським районним судом м. Києва винесено ухвалу про знищення всієї партії вилучених цигарок.

Весь процес знищення, який триватиме цілодобово протягом двох тижнів, відбувається із залученням представників Генпрокуратури, відповідних підрозділів ДФС, Одеської митниці та Казначейства, а також Української асоціації виробників тютюнових виробів «Укртютюн».

«Гарячі лінії»

Дата: 24 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42