Новини

Зміна найменування юрособи: коли при складанні ПН/РК зазначати нове?

22.02.2019 / 13:00

Перереєстрація платника податку здійснюється з дотриманням правил та у строки, визначені ст. 183 ПКУ для реєстрації платників податку, шляхом внесення відповідного запису до реєстру платників податку.

Згідно п. 4.3 розділу IV Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 14.11.2014 р. № 1130  (далі — Положення № 1130) до дати перереєстрації платник ПДВ використовує попередні реквізити податкової реєстрації.

Якщо зміни у даних платника ПДВ стосуються найменування юридичної особи і такі зміни не пов'язані з реорганізацією юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу або перетворення або пов'язані з перетворенням юридичної особи у випадку, визначеному пп.1 п. 3.15 розділу III Положення № 1130, а також у разі зміни прізвища, імені, по батькові фізичної особи — підприємця при використанні попередніх реквізитів податкової реєстрації, такий платник ПДВ зазначає одночасно нове та попереднє найменування (прізвище, ім'я, по батькові).

Від дня внесення даних щодо нового найменування юридичної особи у Єдиний державний реєстр і до дня перереєстрації, здійсненої в порядку, запровадженому Положенням № 1130, у зв’язку із зміною найменування, такий платник ПДВ при складанні податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних повинен зазначати одночасно як старе, так і нове найменування. З дати перереєстрації — тільки нове.

Так, при розгляді питання, коли згідно даних Єдиного державного реєстру повна назва платника податків з 28.12.2018 р. є Акціонерне товариство «...», а дата перереєстрації платника ПДВ — 02.01.2019 р., Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби зазначив таке.

В податкових накладних/розрахунках коригування до податкових накладних, складених у період з 28.12.2018 по 01.01.2019, слід зазначати одночасно назви підприємства: Публічне акціонерне товариство «...» та Акціонерне товариство «...».

В податкових накладних/розрахунках коригування до податкових накладних, складених у період з 16.12.2018 по 27.12.2018, слід зазначати назву підприємства: Публічне акціонерне товариство «...».

Тобто за господарськими операціями, які відбулися у період з 16.12.2018 р. по 27.12.2018 р., реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування до Податкових накладних здійснюється до 15.01.2019 р. (ст. 201 ПКУ), використовуючи у податкових накладних/розрахунках коригування до податкових накладних назву підприємства: Публічне акціонерне товариство

«...».

За господарськими операціями, які відбулися у період з 28.12.2018 р. по 31.12.2018 р., реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних здійснюється до 15.01.2019 р. (ст. 201 ПКУ),

Використовуючи у податкових накладних/розрахунках коригування до податкових накладних одночасно назви підприємства: Публічне акціонерне товариство «...» та Акціонерне товариство «...».

/ІПК від 08.02.2019 р. № 453/ІПК/28-10-27-01-11/