Новини

Отримуєте дохід від надання земельного паю в оренду — подайте декларацію та сплатіть податки

22.02.2019 / 16:00
Отримуєте дохід від надання земельного паю в оренду — подайте декларацію та сплатіть податки

Відповідно до чинного законодавства до загальномісячного або річного доходу платника податку включається дохід від надання майна у лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння або користування).  

Згідно із пп. 170.1.1 п. 170.1 ст. 170 ПКУ податковим агентом платника податку — орендодавця щодо його доходів від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельного паю є орендар. Податковий агент зобов'язаний утримувати податок із суми таких доходів використовуючи ставки податку та збору, визначені ст. 167 та п. 161 підрозділу 10 розділу  ХХ ПКУ. У 2019 році ставка ПДФО становить 18 %, а військового збору — 1,5 %.

Проте громадяни, які отримали у 2018 році доходи від надання в оренду земельного паю орендарю (суб’єкту господарювання-фізичній особі), повинні подати Податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі — Декларація). Тобто власник земельного паю — орендодавець зобов’язаний самостійно нараховувати та сплачувати ПДФО.

Крім того, громадяни, які самостійно обробляють земельні ділянки, надані їм у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення особистого сільського господарства, земельні частки (паї), виділені у натурі, сукупний розмір яких перевищує 2 га, повинні декларувати доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції. Такі доходи також оподатковуються ПДФО за ставкою 18 % та військовим збором — за ставкою 1,5 %.

Декларацію за 2018 рік орендодавцям, які надають в оренду паї фізичним особам або отримують доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції, необхідно подати до 1 травня 2019 року.

Зокрема, Декларацію можна подати за допомогою електронного сервісу «Декларація про майновий стан» у відкритій частині «Електронного кабінету» платника, який розміщено на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС України, за посиланням: http://cabinet.sfs.gov.ua/

«Гарячі лінії»

Дата: 4 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42