Новини

До 5 серпня Нацбанк відтермінував запровадження номера банківського рахунку IBAN

26.02.2019 / 12:30
До 5 серпня Нацбанк відтермінував запровадження номера банківського рахунку IBAN

На прохання банківської спільноти Нацбанк відтермінував запровадження міжнародного номера банківського рахунку IBAN.

Старт запровадження IBAN в Україні розпочнеться з 5 серпня цього року (раніше планувалося — з 01.04.2019 р.).

Це пов’язано з необхідністю забезпечення якісного доопрацювання банками програмного забезпечення систем дистанційного обслуговування, якими користуються клієнти.

Відповідну норму містить постанова Правління Нацбанку від 22.02.2019 р. № 41 «Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 28 грудня 2018 року № 162».

З 05.08.2019 р. банки відкриватимуть клієнтам нові рахунки у стандарті IBAN, а чинні номери рахунків змінюватимуть відповідно до вимог цього стандарту зі збереженням чинного номера аналітичного обліку.

Водночас, як і планувалося раніше, застосування IBAN з 01.11.2019 р. стане обов’язковим для клієнтів усіх банків України під час здійснення переказів коштів як у національній, так і в іноземних валютах, зокрема під час транскордонних переказів. Тобто всі перекази з 01.11.2019 р. здійснюватимуться лише з використанням IBAN.

У період з 5 серпня до 31 жовтня 2019 р. клієнти банків у реквізитах розрахункових документів матимуть можливість зазначати як чинний номер рахунку та код банку, так і номер рахунку у стандарті IBAN.

Нагадано, що запровадження IBAN дасть можливість гармонізувати український платіжний простір з європейським, а також сприятиме подальшій запланованій модернізації системи електронних платежів Нацбанку. Загалом використання стандарту IBAN завдяки скороченню реквізитів має зробити зручнішим оформлення розрахункових документів.

Завдяки цьому клієнти банків зможуть:

  • ●зручно та просто ідентифікувати платника та отримувача коштів, а також банк України, що їх обслуговує;
  • ●уникнути помилок у реквізитах рахунків завдяки скороченню реквізитів у розрахункових документах;
  • ●швидше здійснювати перекази та отримувати кошти.

Серед інших переваг для клієнтів банків Нацбанк планує запровадження стандарту для здійснення платежів з використанням QR кодів для учасників платіжного ринку. Використання QR кодів, які міститимуть інформацію про IBAN, сприятиме спрощенню сплати рахунків та обміну платіжною інформацією.

«Гарячі лінії»

Дата: 19 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42