Новини

Захист прав працівників при укладенні трудового договору та відстороненні від роботи планують посилити

27.02.2019 / 14:30

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 10069 «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо посилення захисту прав працівників при укладенні трудового договору та відсторонення від роботи».

Проектом пропонується внесення змін до Кодексу законів про працю України, якими  передбачається обов’язковість укладення трудового договору в письмовій формі, встановлення переліку обов’язкових та додаткових умов трудового договору.

Проектом визначається перелік документів та відомостей про особу, що подаються під час укладення трудового договору, а також встановлюється заборона вимагати документи, які не передбачено законом, регламентується  механізм щодо встановлення випробування при прийнятті на роботу, а також порядок та підстави відсторонення працівника від роботи.

Крім того, встановлюється чіткий та вичерпний перелік випадків, коли може укладатися строковий трудовий договір, відповідно до Конвенції МОП № 158 про припинення трудових відносин з ініціативи роботодавця 1982 року, що обмежить свавілля роботодавців щодо нав’язування працівникам строкових трудових договорів.

«Гарячі лінії»

Дата: 24 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42