Новини

Несвоєчасна реєстрація повторно надісланих через технічні проблеми ПН: чи буде штраф?

28.02.2019 / 12:30

Ситуація.  Платник податку направив 15.01.2019 р. на реєстрацію в ЄРПН податкові накладні. Квитанції про реєстрацію були отримані 16.01.2019 р., після того як платником були повторно надіслано податкові накладні. Враховуючи повідомлення, розміщене на офіційному порталі ДФС щодо наявності технічних проблем, пов’язаних з перенавантаженням серверів ДФС, чи застосовуються штрафні санкції до повторно надісланих податкових накладних за порушення строків їх реєстрації?

Відповідальність платників за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до таких податкових накладних в ЄРПН встановлено статтею 1201 Кодексу.

Пунктом 1201.1 статті 120 Кодексу визначено, що порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової в ЄРПН (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладання на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 Кодексу покладено обов’язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі 10 % суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, — у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів.

При цьому статтею 1201 Кодексу не визначено винятків щодо застосування штрафних санкцій за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних в ЄРПН, крім випадків зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу, та випадків, визначених підпунктом 42 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу.

/ІПК від 22.02.2019 р. № 678/6/99-99-15-03-02-15/ІПК/

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42