Новини

Коли необхідно подати декларацію, щоб отримати податкову знижку за навчання

04.03.2019 / 09:00

За який звітний період подається декларація про майновий стан і доходи для отримання знижки за навчання щодо суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти?

Законом України від 3 липня 2018 року № 2477-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (далі — Закон № 2477-VIII) внесені зміни, зокрема, до п. п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ (далі — ПКУ), згідно із якими платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Порядок та підстави нарахування податкової знижки регламентуються ст. 166 ПКУ, згідно з п. 166.1 якої підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно, що  настає за звітним податковим роком. Податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (п. 49.1 ст. 49 ПКУ).

Слід зазначити, якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься відповідно до п.п. 166.4.3 п.166.4 ст.166 ПКУ.

Оскільки відповідно до ст. 58 Конституції України від 28 червня 1996 року № 254к/96-ВР закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи, то до витрат, які платник податку матиме право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками 2018 року враховуватимуться витрати, понесені платником після набрання чинності Законом № 2477-VIII, тобто після 28 липня 2018 року.

Отже, з метою отримання податкової знижки на суму коштів, сплачених платником податку протягом звітного року на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти, декларація про майновий стан і доходи подається до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків до 31 грудня 2019 року (включно) за звітний 2018 податковий рік.

Головне управління ДФС у Чернівецькій області

«Гарячі лінії»

Дата: 2 травня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42