Новини

Як уникнути формальних помилок при заповненні заяви на отримання Довідки про відсутність заборгованості: поради від Офісу ВПП

01.03.2019 / 16:30

Відсутність боргів перед бюджетом та прозоре ведення бізнесу — давно стали трендом для більшості українських підприємств. Адже успішна та ефективна співпраця з компаньйонами, участь у тендерах публічних закупівель, отримання бюджетного фінансування тощо практично  неможливі для тих, хто не сплачує свої податкові зобов’язання.

Тому довідка про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, є фактично перепусткою для успішної роботи підприємств. Адже за наявності боргів перед державою — така довідка не надається.

Механізм подачі заявки про надання довідки через приватну частину «Електронного кабінету» з використанням ЕЦП будь-якого акредитованого центру сертифікації ключів визначено «Порядком надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи» (Порядок № 733).

Щоденно команда Офісу відмічає позитивну динаміку активності отримання довідок про відсутність заборгованості саме в електронній формі.

Проте не буває і без відмов. І йдеться не лише про наявність податкового боргу, який  є підставою для відмовиконтролюючих органів у наданні довідки. Причина досить проста —  формальні помилки, які допускають платники податків під час заповнення заяви.

Найпоширенішою помилкою, що допускається під час складання запиту, є  невідповідність посилання на нормативно-правовий акт, яким передбачено необхідність підтвердження відсутності заборгованості з платежів.

Наприклад, платники посилаються на Порядок № 733, який лише регламентує процес розгляду заявки та надання довідки, а не є підставою для її видачі тощо.

Тому аби уникнути непорозумінь або відмов у наданні довідки про відсутність заборгованості, Офіс великих платників наголошує, що необхідне посилання на нормативно-правовий акт, згідно з яким таку довідку потрібно надати контрагенту. Перелік таких актів можна знайти за посиланням http://officevp.sfs.gov.ua/diialnist/mistsya-nadannya-administrativnih-poslu/

Також варто зазначити, що за потреби застосування паперової форми довідки у конкретних умовах ведення господарської діяльності довідку про відсутність заборгованості платниками, які обслуговуються в Офісі великих платників, можна отримати в будь-якому нашому відокремленому структурному підрозділі.

«Гарячі лінії»

Дата: 24 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42