Новини

Послуги міжнародного зв’язку можуть визнати об’єктом оподаткування ПДВ

05.03.2019 / 11:30

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 10093, яким пропонується внести зміни до ПКУ в частині оподаткування постачання послуг міжнародного електрозв'язку та міжнародного роумінгу, які надають оператори телекомунікацій України на користь іноземних операторів телекомунікацій. Зокрема, змінами передбачається визнання послуг міжнародного зв’язку об’єктом оподаткування ПДВ.

На сьогодні телекомунікаційні послуги, що надаються операторами телекомунікацій, зареєстрованими на території України, операторам-нерезидентам є такими, що не оподатковуються ПДВ відповідно до п. 185.1 ст. 185, пп. «д» п. 186.3 ст. 186 ПКУ.

Відповідно до ст. 199 ПКУ підприємства, що здійснюють постачання послуг з місцем постачання за межами території України, мають право лише на частину податкового кредиту, що відповідає частці оподаткованих ПДВ операцій в загальній сумі операцій постачання. Частина податкового кредиту, що відповідає частці операцій, місце постачання яких визначено за межами території України, залишається невідшкодованою державою.

Окрім пропорційного розподілу ПДВ кредиту за ст. 199 ПКУ українські оператори при наданні нерезидентам послуг з транзиту міжнародного трафіку також виконують вимоги пп. а п. 198.5 ст. 198 ПКУ, а саме: нараховують податкові зобов’язання за придбаними послугами з завершення трафіку на мережах інших операторів, які використовуються в операціях з транзиту та/чи завершення міжнародного трафіку, оскільки місце постачання послуг з транзиту та/чи завершення міжнародного трафіку розташоване за межами митної території України. Таким чином, при наданні нерезиденту послуг з транзиту та/чи завершення міжнародного трафіку українські оператори сукупно втрачають ПДВ кредит.

За таких умов, на думку авторів законопроекту, українські оператори зв’язку не можуть ефективно конкурувати з операторами інших країн, тому що в інших країнах при формуванні собівартості послуги до неї не включається частина податкового кредиту з ПДВ, що відноситься до експорту послуг (весь податковий кредит з ПДВ підлягає врахуванню). Оподаткування ПДВ, що відбувається при здійсненні операцій з транзиту та/чи завершення міжнародного трафіку, робить економічно недоцільним спрямування трафіку через українських операторів. Більше того, такі правила оподаткування збільшують відтік робочого капіталу українських операторів телекомунікацій, чим сповільнюють інвестиції у мережу та її розвиток.

Прийняття цього законопроекту підвищить конкурентоздатність національних операторів та створить нові інвестиційні стимули для галузі телекомунікацій. До того ж за попередніми підрахунками чистий компенсаторний економічний ефект для бюджету становитиме  75 млн грн.

«Гарячі лінії»

Дата: 24 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42