Новини

Як задекларувати доходи, отримані від приватних осіб

05.03.2019 / 12:30

Якщо у минулому році громадяни отримували доходи від осіб, які не є податковими агентами, у цьому році мають звернутися до територіальних органів ДФС за місцем своєї податкової адреси та надати декларацію про майновий стан і доходи. Останній день подання цієї декларації — 2 травня 2019 року. 

Особами, які не є податковими агентами, вважається нерезидент або фізична особа, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка перебуває на обліку в контролюючих органах як особа, що провадить незалежну професійну діяльність (п. п. 168.2.1 ст. 168 ПКУ).

До доходів, які необхідно задекларувати, належать, наприклад, винагороди, що виплачуються особам, які працюють за наймом у приватних осіб хатніми працівницями, садівниками, нянями, гувернантками, будівельниками, водіями та ін.

При цьому, податкові агенти відповідно до ПКУ відповідальні за нарахування та сплату ПДФО до бюджету. Податковим агентом щодо ПДФО може виступати юридична особа, фізична особа — підприємець або інша самозайнята особа, зареєстрована в установленому порядку.

Головне управління ДФС у Харківській області

«Гарячі лінії»

Дата: 12 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42