Новини

Ставку ПДВ для готельного бізнесу можуть знизити вдвічі

05.03.2019 / 14:30

У Верховній Раді зареєстрований законопроект № 10122, яким передбачається внесення змін до ПКУ щодо розміру ставки податку на послуги з тимчасового розміщення.

Документом пропонується внести готельний бізнес в перелік податкових пільговиків і встановити для них ставку ПДВ в розмірі 10 % замість базових 20 %. Передбачається, що це призведе до значного припливу іноземних туристів і в результаті  — до додаткових надходжень в бюджет. Крім того, знижений ПДВ стимулює вихід з тіні великої кількості засобів розміщення, збільшить інвестиційну привабливість сфери гостинності та рентабельність засобів розміщення.

На підтвердження своїх очікувань автори законопроекту наводять позитивний досвід європейських країн, у яких для засобів розміщення ввели знижений ПДВ, що в два, в три, а то і в чотири рази нижче стандартного по країні. Наприклад, в туристично розвиненій Португалії стандартний ПДВ становить 23%, а для засобів розміщення — 6 %, у Люксембурзі стандартний ПДВ 17 %, а для готелів — 3 %.  У туристично розвиненій Італії ПДВ — 22 %, а для готелів — 10 %.  Тобто, в українських засобів розміщення неконкурентні умови в ціноутворенні з аналогічними європейськими. 

При цьому рівень податкового навантаження на туристичну галузь треба співвідносити із туристичними привабливістю та конкурентоспроможністю країни. Так, Україна за рейтингом Всесвітнього Економічного Форуму посіла непривабливу 88 позицію за конкурентоспроможністю в сфері туризму та подорожей. Головними з факторів, які заважають розвиватися українській туристичній сфері, є безпека, транспортна інфраструктура та податкова політика у сфері гостинності.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 28 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42