Новини

Нацбанк переглянув ціни на депозитарні послуги та знизив вартість окремих тарифів

13.03.2019 / 10:15

З метою сприяння розвитку фінансового ринку, підвищення доступності фінансових продуктів і заохочення широкого кола інвесторів до заощаджень за допомогою придбання державних цінних паперів Нацбанк оновив тарифи на свої депозитарні послуги.

У межах щорічного перегляду цін Нацбанк знизив вартість окремих послуг та привів частину тарифів до обґрунтованого рівня.

Вартість обслуговування розрахунків у цінних паперах, номінованих у гривні, які здійснюються у межах однієї  депозитарної установи, буде знижена з 300 грн до 50 грн за одну проведену операцію. Окрім цього, замість єдиного тарифу (150 грн) на операції з супроводу погашення чи виплати доходу за цінними паперами запроваджується гнучка тарифікація: 50 грн — для сум до 500 тис. грн, 150 грн — для сум від 500 тис. до 50 млн грн, 500 грн — для сум понад 50 млн грн.

Оновлені тарифи є більш вигідними для дрібних і середніх інвесторів і мають стимулювати вкладення населення в облігації внутрішньої державної позики (ОВДП), які розміщує Уряд. Водночас більший попит на державні цінні папери, номіновані у гривні, сприятиме зниженню вартості запозичень державою і подальшій дедоларизації економіки, що є одним із пріоритетних завдань Нацбанку на 2019 рік. 

Зниження окремих тарифів є можливим завдяки підвищенню ефективності Депозитарію Нацбанку і високому рівню автоматизації його діяльності. Водночас співпраця Нацбанку з банками та фінансовими компаніями в питаннях інноваційних технічних рішень також дозволить найближчим часом запровадити онлайн-торгівлю ОВДП для інвесторів — фізичних осіб. Це сприятиме подальшій популяризації таких фінансових інструментів серед широкого кола інвесторів.

Окрім цього, Нацбанк привів до обґрунтованого рівня тарифи на обслуговування операцій з облігаціями зовнішньої державної позики України (ОЗДП) на локальному ринку як результат зміни деяких тарифів депозитарієм-кореспондентом.

Нові тарифи наберуть чинності 22.03.2019 р.  

Відповідні зміни затверджені постановою Правління НБУ від 07.03.2019 р. № 48 «Про внесення змін до Тарифів на депозитарні послуги (операції), що надаються (здійснюються) Національним банком України, а також на послуги щодо обліку і обігу депозитних сертифікатів Національного банку України».

«Гарячі лінії»

Дата: 28 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42