Новини

Для платників податків у сфері мультимодальних перевезень плануються податкові пільги

13.03.2019 / 18:00

Міністерством інфраструктури України розроблено й оприлюднено законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про мультимодальні перевезення».

Проект Закону спрямований на стимулювання розвитку мультимодальних перевезень шляхом надання тимчасових (терміном до 10 років) податкових пільг для платників податків у сфері мультимодальних перевезень. 

Зокрема, пропонується ставку податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, наданих в установленому порядку підприємствам, установам та організаціям для будівництва та обслуговування мультимодальних терміналів, встановити не більше 1 % від їх нормативної грошової оцінки.

Також, тимчасово, до 01.01.2030 р, ініціюється звільнити від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України в митному режимі імпорту обладнання для устаткування мультимодальних терміналів. У разі нецільового використання зазначеного обладнання платник податку зобов’язаний буде збільшити податкові зобов’язання за наслідками податкового періоду, на який припадає таке порушення, на суму ПДВ, що мала бути сплачена в момент імпорту такого обладнання, а також сплатити пеню відповідно до закону.

Протягом десяти років з дати введення в експлуатацію мультимодального терміналу дохід платника податку від наданих послуг з перевантаження вантажів у цьому мультимодальному терміналі, визначений за правилами бухгалтерського обліку, передбачається не враховувати під час розрахунку об̓’єкта оподаткування відповідно до ст. 134 ПКУ.

Також пропонується тимчасово, до 01.01.2030 р.: звільнити від оподаткування акцизним податком операції з ввезення на митну територію України в митному режимі імпорту автомобільних транспортних засобів  із знімними кузовами, що відповідають товарним підпозиціям 8704 22, 8704 23 згідно з УКТ ЗЕД, з повною масою понад 12 т, за умови подальшого використання таких  транспортних засобів виключно для здійснення комбінованих перевезень вантажів.

«Гарячі лінії»

Дата: 3 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42