Новини

Реалізація пального замовнику: хто має складати акцизні накладні

15.03.2019 / 17:30

Підприємство надає послуги зі зберігання пального у резервуарах, які належать йому на праві власності (приймає пальне на зберігання та видає його зі зберігання замовнику). Хто в цьому випадку складає акцизну накладну: розпорядник акцизного складу (Підприємство) чи замовник.

В зазначеному випадку замовник при передачі пального з акцизного складу/акцизного складу пересувного на акцизний склад Товариства для зберігання, а також Товариство при видачі пального зі зберігання замовнику здійснюють операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального. Зазначені операції належать до операцій з реалізації пального в розумінні пп. 14.1.212 ст. 14 ПКУ.

Отже, і замовник, і Товариство при здійсненні операцій з реалізації (фізичної передачі, відпуску, відвантаження) пального складають акцизні накладні в двох примірниках за кожною операцією та реєструють їх в ЄРАН з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи (п. 231.1 ст. 231 ПКУ) та термінів, встановлених п. 231.6 ст. 231 ПКУ.

За матеріалами ГУ ДФС у Чернігівській області