Новини

Зменшення екоподатку в обмін на інвестиції в охорону довкілля

18.03.2019 / 16:00

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 10146 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо заходів з забезпечення екологічної безпеки та охорони довкілля».

Проектом Закону пропонується внесення змін до ПКУ, якими встановлюється, що обчислена сума екологічного податку:

1) за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря;

2) за скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти;

3) за розміщення відходів (крім розміщення відходів як вторинної сировини на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання),

може бути зменшена платником податків за результатами звітного періоду (в розмірі до 70 % від обчисленої суми екологічного податку) на суму освоєних (здійснених) капітальних інвестицій в необоротні активи та інших поточних витрат, понесених платником податку в межах здійснення планованої діяльності, які спрямовані на охорону довкілля та запобігання, скорочення чи ліквідації забруднення відповідними джерелами забруднення.

Доцільність та обґрунтованість реалізації відповідних екологічних заходів суб’єктом господарювання мають бути попередньо погоджені Мінекології у межах проведення оцінки впливу на довкілля в порядку, встановленому чинним законодавством. Всі погоджені екологічні заходи зазначаються у висновках про оцінки впливу на довкілля.

Законопроектом передбачається, що реалізація проектів та заходів, спрямованих на охорону довкілля та запобігання, скорочення чи ліквідацію забруднення, здійснюється виключно за власні кошти платника податків. А право застосування механізму зменшення екологічного податку виникає після понесення платником податків фактичних витрат на фінансування відповідних екопроектів та екозаходів. Платник податків не зможе претендувати на зменшення екоподатку, якщо здійснені капітальні вкладення або поточні витрати на охорону довкілля були профінансовані за рахунок державного/місцевого бюджету, міжнародної технічної допомоги або грантів.

Також законопроектом передбачається, що у разі перевищення платником податку у звітному кварталі суми фактичних витрат на екологічні проекти/заходи зменшення екологічного податку допускається у кількох податкових періодах в межах встановлених лімітів для зменшення. Зазначене сприятиме застосуванню відповідного механізму для реалізації масштабних та довгострокових екологічних проектів.

Крім того, законопроектом пропонується зміни до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», які спрямовані на запровадження запропонованого податкового механізму зменшення екологічного податку.

«Гарячі лінії»

Дата: 24 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42