Новини

Переміщення фізособами валютних цінностей через кордон: затверджено новий бланк декларації

21.03.2019 / 11:20
Переміщення фізособами валютних цінностей через кордон: затверджено новий бланк декларації

Відповідно до  Закону України «Про валюту і валютні операції» в Україні вводяться правила щодо руху грошових коштів, дзеркальні до правил, які діють в ЄС і за його межами та є невід’ємною частиною законодавства Євросоюзу щодо боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму. 

На виконання вимог цього Закону Постановою від 27.02.2019 р. № 203 Кабмін врегулював особливості декларування платіжних документів та цінних паперів (акцій, облігацій, купонів до них, векселів (тратт), боргових розписок, акредитивів, чеків, банківських наказів, депозитних сертифікатів, інших фінансових та банківських документів), виражених у валюті України, в іноземній валюті або банківських металах, відповідно до положень, встановлених Митним кодексом України.

Також затверджено нову форму декларації транскордонного переміщення фізичними особами валютних цінностей та порядок її заповнення. У Постанові вказано, що бланки цієї декларації можуть виготовлятися фізичними особами шляхом роздрукування із застосуванням засобів комп’ютерної техніки або копіювання затвердженої форми на папері формату А4.

Волинська митниця ДФС наголошує: декларація обов’язкова до письмового оформлення і пред’явлення у випадку, якщо фізична особа має намір легально перемістити через державний кордон України валютні цінності у сумі, що дорівнюють або перевищують еквівалент 10 тисяч євро. Її бланки у друкованому вигляді можна отримати на митних постах.

 

За матеріалами Волинської митниці ДФС