Новини

Розвиток української платіжної інфраструктури на базі ISO 20022: Нацбанк розпочне проект у партнерстві зі SWIFT

22.03.2019 / 10:30

Національний банк у партнерстві із компанією SWIFT розпочне проект з розвитку платіжної інфраструктури України на базі міжнародного стандарту ISO 20022.

«Ефективність роботи платіжних систем відіграє значну роль у функціонуванні сучасної економіки. Впровадження в Україні міжнародного стандарту ISO 20022 є частиною масштабної ініціативи із трансформації вітчизняного платіжного ринку. Метою цього проекту є модернізація фінансової інфраструктури України та покращення конкурентоспроможності нашої країни та її інтеграції зі світовими ринками», — зауважив заступник Голови Національного банку України Сергій Холод.

Зокрема, йдеться про перехід Системи електронних платежів (СЕП) Національного банку на сучасні та актуальні міжнародні стандарти обміну фінансовими повідомленнями, що дасть можливість:

  • гармонізувати український платіжний простір зі світовим;
  • розширити реквізити платежів додатковою інформацією;
  • підвищити рівень обслуговування та ефективності платежів;
  • збагатити функціональне наповнення платіжних інструментів на користь банків та їх клієнтів;
  • підвищити рівень автоматизації платежів.

У майбутньому це дасть змогу спростити взаємодію між українською та міжнародними платіжними системами, завдяки використанню зрозумілих та загальноприйнятих у світі стандартів.

Підтримку та експертизу із впровадження цього стандарту та трансформації платіжної інфраструктури українському регулятору надаватиме компанія SWIFT.

Компанія SWIFT є одним з розробників міжнародного стандарту ISO 20022 та ключових специфікацій платежів, які використовуються платіжною інфраструктурою у всьому світі. Ця компанія відігравала важливу роль у запровадженні цього стандарту в Європі (наприклад, у таких системах, як SEPA та TARGET2-Securities). Вона працює з усіма великими платіжними організаціями (у тому числі з Федеральною резервною системою США, Банком Англії, CHIPS, Eurosystem та EBA Clearing), щоб забезпечити гармонійне впровадження та перехід транскордонних платежів на міжнародний стандарт ISO 20022 з 2021 року.

«Партнерство із SWIFT у цьому напрямі є важливим та допоможе забезпечити сумісність роботи української платіжної інфраструктури із транскордонною та підвищити цілісність, швидкість та ефективність обробки платежів», — сказав Сергій Холод.

Ілона Пуна, регіональний менеджер компанії SWIFT у Центральній Європі, зауважила: «SWIFT має дуже давні відносини з Національним банком, і ми раді допомогти у цьому важливому проекті. Фінансова спільнота України високо оцінює реформу фінансового сектору, і запровадження в Україні міжнародних стандартів, таких як ISO 20022, забезпечить міцну основу для майбутніх інновацій у платіжній системі та загалом у фінансовій інфраструктурі».

«Гарячі лінії»

Дата: 19 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42