Новини

Як оподатковується плата за оренду обладнання резидентом Білорусії

25.03.2019 / 10:30

Платежі за оренду обладнання, які одержуються резидентом України — орендодавцем від резидента Республіки Білорусь — орендаря, підпадають під термін «роялті», визначений п. 3 ст. 12 Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Білорусь про уникнення подвійного оподаткування та запобігання ухиленню від сплати податків стосовно податків на доходи і майно, при виплаті яких застосовується ставка податку, передбачена п. 2 ст. 12 Угоди.

Сума податку з прибутку, отриманого з іноземних джерел та сплаченого протягом року за кордоном таким платником, яка зараховується під час сплати ним податку в Україні, не може перевищувати суму податкового зобов’язання з податку на прибуток, що підлягає сплаті в Україні за такий звітний рік.

При цьому сума перевищення податку, сплаченого за кордоном, над сумою податкового зобов’язання за такий звітний період не враховується у зменшення податкових зобов’язань з цього податку у наступних звітних періодах.

Таке зарахування здійснюється за умови, що платником податку при визначенні об’єкта оподаткування дотримано вимоги ст. 13 ПКУ щодо порядку врахування доходів і витрат при визначенні об’єкта оподаткування.

Підставою для зарахування сум сплаченого податку на території Республіки Білорусь з отриманих доходів у вигляді роялті є довідка про суми сплаченого податку та базу або об’єкт оподаткування, легалізована у встановленому порядку, яка надається до контролюючого органу.

/ІПК від 12.03.2019 р. № 1010/6/99-99-15-02-02-15/ІПК/

«Гарячі лінії»

Дата: 28 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42