Новини

Вимоги щодо реєстрації ПН/РК без здійснення автоматизованого моніторингу планують посилити

29.03.2019 / 09:30
Вимоги щодо реєстрації ПН/РК без здійснення автоматизованого моніторингу планують посилити

ДФС оприлюднила проект постанови Кабміну «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117» (далі — проект Постанови).

Документ розроблено з метою уникнення випадків маніпулювання платниками податку ознаками, відповідність яким дає змогу реєструвати податкові накладні/розрахунки коригування без здійснення автоматизованого моніторингу.

Проектом постанови пропонується пп. 2 п. 3 Порядку зупинення доповнити додатковими умовами, а саме в загальному обсягу постачання за поточний місяць, який має становити менше 500 тис. грн та на одного покупця сума такого обсягу не перевищує 50 тис. грн, сума ПДВ (крім суми ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України), сплаченого у попередньому місяці, має становити більше 20 тис. грн.

В свою чергу, пп. 3 п. 3 Порядку зупинення доповнити додатковою умовою, яка одночасно виконується з чинною, відповідно до якої загальна сума сплаченого за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування, ПДВ (крім суми ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано податкову накладну/розрахунок коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить більше 400 тис. грн.

Також Проектом постанови передбачається приведення у відповідність Постанови Кабміну від 21.02.2018 р. № 117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» із нормами Закону України від 05.10.2017 р. № 2155-VІІІ «Про електронні довірчі послуги» перебуває  у процесі погодження.

Крім зазначеного, Проектом постанови пропонується пункти 23 та 28 Порядку зупинення доповнити умовами, що стосуються відповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку, для прийняття рішень про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації комісіями, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.

Передбачається також внесення змін до Порядку розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, затвердженого Постановою № 117. Розгляд скарг на рішення комісій регіонального рівня, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстраціїта врахування або неврахування таблиці даних платника ПДВ здійснюється комісією центрального рівня,  яка є постійно діючим колегіальним органом ДФС, за участі уповноваженої особи Мінфіну.

Передбачається, що запропоновані зміни допоможуть підвищити ефективність здійснення контролю з боку контролюючих органів щодо реєстрації податкових накладних на постачання товару/послуг, відмінного від придбаного. Це дасть можливість вжити заходів превентивного реагування та виявлення потенційних порушень.

«Гарячі лінії»

Дата: 24 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42