Новини

Спільний контроль на кордоні з країнами ЄС: питання обговорювалось на міжнародній конференції

28.03.2019 / 18:00

В. о. Голови ДФС Олександр Власов узяв участь у роботі міжнародної конференції «Україна — ЄС: митне співробітництво заради майбутнього», яка відбувається у Львові за участі керівників митних органів України, Польщі, Словаччини, Угорщини та Болгарії.

Учасники конференції обговорювали питання поширення спільного контролю на кордоні. Наразі він здійснюється на кордоні з Польщею у чотирьох пунктах пропуску для автомобільного сполучення. 

Поширення спільного контролю на інші пункти пропуску на кордоні між Україною та країнами ЄС може бути організований у різних формах. Йдеться про проведення всіх контрольних процедур на території однієї з суміжних держав, на території обох держав або у вигляді спільного використання високотехнологічних засобів митного контролю та обміну результатами їх застосування. 

«Позиція України — це поширення практики спільного контролю на всі без виключення пункти пропуску, розташовані на ділянці кордону України з європейською спільнотою», — зазначив в. о. Голови ДФС Олександр Власов. 

Крім того, учасники зустрічі обговорили питання обміну інформацією для прискорення проходження митних процедур та попередження порушень митних правил. 

Посилення боротьби з порушеннями митних правил на сьогодні є актуальним не лише для України, але й для інших країн. Адже лише у дієвій співпраці митних органів країн, особливо суміжних, можна ефективно протидіяти транскордонній злочинності. 

Як зазначив в. о. Голови ДФС Олександр Власов, такі зустрічі дають змогу не лише обмінюватися досвідом, але й посилювати співпрацю між Україною та її сусідами, сприяти пожвавленню торгівлі та спрощенню перетину кордону громадянами. 

«Митниця, як одна з двох служб на кордоні, має забезпечити, щоб кордон між Україною та країнами-членами ЄС залишався дійсно кордоном дружби, добросусідства, співробітництва та відкритості для законослухняних громадян та компаній, при неухильному забезпеченні економічної безпеки наших країн», — підкреслив Олександр Власов.

«Гарячі лінії»

Дата: 3 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42