Новини

Придбання товарів, робіт і послуг за кошти міжнародної технічної допомоги: коли подавати інформаційне підтвердження

11.04.2019 / 13:30

Виконавець, що реалізує право на податкові пільги, передбачені законодавством та міжнародними договорами України (крім договорів, пов'язаних із виконанням робіт з підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської AEC з експлуатації та перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему), щомісяця до 20 числа складає та подає в письмовому та електронному вигляді органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку як платник податків, та в копії Мінекономрозвитку інформаційне підтвердження за формою згідно з додатком 8 до Порядку отримання права на звільнення від оподаткування операцій, що здійснюються в рамках проектів міжнародної технічної допомоги, затвердженого постановою Кабміну від 15.02.2002 р. № 153.

У разі коли виконавцем є юридична особа — нерезидент, що не перебуває на обліку як  платник податків, інформаційне підтвердження подається в письмовому та електронному вигляді органу державної податкової служби за адресою акредитації такої особи на території України та в копії Мінекономрозвитку.

Форма інформаційного підтвердження містить такі реквізити, як дані податкової накладної:

  • дата і порядковий номер;
  • сума постачання, що підлягає пільговому оподаткуванню/звільненню від оподаткування податком на додану вартість.

Таким чином, на дату отримання платником податку — постачальником товарів/послуг суми коштів, що надійшли на його поточний рахунок як попередня оплата (аванс), від покупця товарів/послуг, такий постачальник товарів/послуг зобов’язаний скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну у встановлені ПКУ терміни на покупця товарів/послуг.

При цьому у такому разі обов’язок у виконавця (покупця товарів/послуг) щодо подання до контролюючого органу інформаційного підтвердження виникає за той звітний (податковий) період, в якому постачальником товарів/послуг було складено податкову накладну на такого виконавця (покупця товарів/послуг).

Водночас неподання у визначені терміни інформаційного підтвердження до контролюючого органу призведе до відсутності підтвердження правомірності застосування платником податку — постачальником товарів/послуг режиму звільнення від оподаткування ПДВ, визначеного п. 197.11 ст. 197 ПКУ.

/ІПК від 04.04.2019 р. № 1442/6/99-99-15-03-02-15/ІПК/

«Гарячі лінії»

Дата: 4 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42