Новини

Як у Звіті про суми податкових пільг зазначається строк користування пільгою з прибутку та чи передбачено відповідальність за його неправильне заповнення?

11.04.2019 / 15:30

Враховуючи те, що розрахунок пільги з податку на прибуток (у тому числі при застосуванні норм міжнародного договору про уникнення подвійного оподаткування) здійснюється на підставі показників податкової декларації з податку на прибуток підприємств, яка заповнюється наростаючим підсумком з початку року, то у підграфах «дата початку» та «дата закінчення» графи «Строк користування податковими пільгами у звітному періоді» Звіту про суми податкових пільг (далі — Звіт) зазначається період з першого по останній календарний день кварталу (півріччя, трьох кварталів, року), у якому платник користувався такою пільгою.

У разі застосування пільги у кількох кварталах поточного року зазначається період з першого календарного дня кварталу (півріччя, трьох кварталів, року), у якому платник почав користуватися пільгою, по останній календарний день кварталу (півріччя, трьох кварталів, року), у якому платник закінчив користуватися пільгою.

Якщо згідно з довідником податкових пільг початок/кінець дії пільги  припадає на перший/останній календарний день звітного кварталу (півріччя, трьох кварталів, року), то при визначенні строку користування такою пільгою зазначається відповідний календарний день (календарні дні) початку/кінця дії такої пільги.

ПКУ не передбачено відповідальності за неправильне заповнення Звіту.

Поряд з цим ст. 1631 КпАП передбачено, що відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України, — тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Дії, передбачені частиною першою ст. 1631 КпАП, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те саме порушення, — тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ЗІР (категорія 102.22)

«Гарячі лінії»

Дата: 4 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42