Новини

ДФС прийняла участь у першому засіданні форуму співпраці податкових адміністрацій в рамках ініціативи «Один пояс, один шлях»

25.04.2019 / 16:00

ДФС продовжує заходи з нарощування потенціалу та розширення сфери міжнародного співробітництва в галузі податкової та митної справи.

У рамках чергової міжнародної місії представник Державної фіскальної служби України Анатолій Александров — директор Департаменту стратегічного розвитку та міжнародного співробітництва ДФС взяв участь у першому засіданні Форуму співпраці податкових адміністрацій в рамках ініціативи «Один пояс, один шлях» (BRITACOF) та робочих зустрічах з представниками податкових адміністрацій країн — учасниць Форуму та Генеральної митної адміністрації КНР, які відбулись в Пекіні та Вучжені (Китайська Народна Республіка).

У Форумі взяли участь більше 80 представників податкових адміністрацій країн-учасниць та 16 міжнародних організацій, зокрема МВФ, OECD, IOTA (Внутрішньо-європейська організація податкових адміністрацій), Світовий банк.

Основною метою його проведення було обговорення актуальних питань розбудови потенціалу податкових служб, дотримання принципу верховенства права у міжнародних податкових відносинах, вдосконалення процедур вирішення податкових спорів, підвищення рівня добровільного дотримання податкового законодавства та впровадження цифрових технологій в роботу податкових адміністрацій.

Захід проводився за співголовування Державної податкової адміністрації КНР та Комітету державних доходів Міністерства фінансів Республіки Казахстан.

Крім того, за активної участі України у Робочій групі з посилення потенціалу податкових адміністрацій (BRITACEG) Анатолія Александрова одноголосно було обрано директором BRITACEG на наступні три роки.

«Рішeння про створення BRITACEG відповідає не тільки поточним потребам податкових адміністрацій країн — членів BRI (Belt-Road Initiative; «Один пояс, один шлях»), але й їхнім невідкладним закликам до поглиблення співробітництва з метою сприяння інклюзивному економічному розвитку. Метою BRITACEG є сприяння розвитку податкового середовища, сприятливого для зростання економік країн шляхом розбудови потенціалу та взаємної співпраці між податковими адміністраціями країн-членів BRI», — наголосив Анатолій Александров під час свого виступу як директора BRITACEG.

За його словами, головування в BRITACEG дає можливість українським податківцям активно використовувати міжнародний досвід, брати участь у реалізації спільних проектів. Мова йде про запровадження цифрових рішень у податковому адмініструванні, наприклад щодо удосконалення системи аналізу платників та обробки податкової інформації.

BRITACEG — це міжнародний механізм, який покликаний напрацювати пропозиції з формування ефективних умов роботи державних органів, створення та впровадження  нових сервісів для залучення інвестицій, покращення потенціалу податкового адміністрування, прискорення вирішення податкових спорів, створення сприятливого середовища для економічного росту податкової сфери, формування сучасної і прозорої міжнародної податкової системи. Метою BRITACEG є розробка методичних посібників, навчальних програм та надання технічної допомоги для країн-учасниць з різних питань оподаткування, підготовка вищого керівного складу, організація системного оцінювання якості податкового адміністрування, формування програм стратегічного розвитку, організація семінарів, воркшопів та форумів з актуальної тематики.

У межах BRITACEG у 2019 році буде створено чотири  Податкові академії (BRITA) у чотирьох країнах — Казахстані, Макао, Саудівській Аравії та Китаї. Функція представника ДФС України в BRITACEG передбачає координацію та організацію виконання планів роботи та програм BRITACEG і водночас сприятиме розвитку інституційного потенціалу фіскальної служби у сфері наукової діяльності, професійної підготовки персоналу та незалежного оцінювання ефективності податкового адміністрування.

Зокрема, залучення міжнародних інституцій та експертної допомоги сприятиме появі нових можливостей для розвитку Університету ДФС та Науково-дослідного інституту фіскальної політики як базової освітньо-наукової платформи не тільки для ДФС, а й для міжнародної спільноти.

Наступний Форум BRITACOF відбудеться наступного року в Казахстані.

«Гарячі лінії»

Дата: 18 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42