Новини

Нацбанк збільшив планові обсяги інтервенцій з купівлі валюти до 20 млн дол. США на день

29.04.2019 / 10:00

У II — III кварталах 2019 року Нацбанк має намір купувати до 20 млн дол. на день для нарощування міжнародних резервів. Це на 5 млн дол. більше порівняно з кількісним індикатором, який діяв з лютого 2019 року.

За розрахунками Нацбанку, купівля до 20 млн дол. на день не буде істотно впливати на ситуацію на міжбанківському ринку.

З початку року обсяги торгів на міжбанківському валютному ринку на тлі валютної лібералізації і зняття низки обмежень для бізнесу зросли майже на 40 %. Це дає змогу Нацбанку також збільшувати обсяги купівлі валюти, відчутно не впливаючи на динаміку курсу гривні, визначену фундаментальними економічними чинниками.

Чиста купівля валюти Нацбанком на міжбанківському валютному ринку у січні — квітні 2019 року становить близько 900 млн дол. Водночас офіційний курс гривні з початку року зміцнився на 4 %. Здійснюючи такі інтервенції, Нацбанк дотримувався Стратегії валютних інтервенцій на 2016 — 2020 роки, зокрема не протидіяв фундаментальним тенденціям руху обмінного курсу гривні, та не викуповував валюту під час коливань у бік знецінення гривні, а поповнював міжнародні резерви України лише за сприятливих умов на валютному ринку, коли пропозиція валюти була вищою за попит на неї.

Нагадаємо, що з квітня минулого року Нацбанк з метою підвищення прозорості монетарної політики в частині проведення інтервенцій на валютному ринку розпочав регулярне оголошення обсягу інтервенцій з купівлі іноземної валюти для поповнення міжнародних резервів України.

Планові обсяги інтервенцій мають виключно індикативний характер. Залежно від ситуації на ринку інтервенції Нацбанку з купівлі валюти можуть бути меншими або взагалі не відбуватися. Обсяги купівлі протягом дня можуть перевищувати оголошений обсяг, однак такі інтервенції проводитимуться для виконання інших завдань, передбачених Стратегією валютних інтервенцій Нацбанку на 2016 — 2020 роки, зокрема для згладжування значних коливань на валютному ринку.Нацбанк під час проведення інтервенцій продовжить мінімізувати власний вплив на процес ціноутворення на валютному ринку. Пріоритет буде надаватись тим формам інтервенцій, за якими Нацбанк не пропонує, а приймає запропоновану іншими учасниками валютного ринку ціну. Такими формами інтервенції, де Нацбанк — «прайс-тейкер», є валютний аукціон та інтервенція за найкращим курсом. Такий підхід відповідає Стратегії валютних інтервенцій Нацбанку на 2016 — 2020 роки.

 Встановлення кількісних індикаторів для щоденних інтервенцій є важливим елементом режиму плаваючого обмінного курсу. За цього режиму Нацбанк не підтримує жодного значення обмінного курсу, а присутність Нацбанку на валютному ринку зумовлюється необхідністю накопичувати міжнародні резерви, згладжувати функціонування валютного ринку та підтримувати трансмісію ключової процентної ставки.

«Гарячі лінії»

Дата: 18 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42