Новини

Поліпшення орендованого приміщення: чи визначати ПДВ у разі укладання нового договору оренди?

03.05.2019 / 11:50

Ситуація.

Банк орендує приміщення строком на 3 роки, за умовами договору оренди орендар за наявності письмової згоди орендодавця може за свій рахунок здійснювати поліпшення орендованого приміщення. Якщо поліпшення можуть бути відокремлені без пошкодження приміщення, то після закінчення строку договору оренди вони можуть бути вилучені орендарем. Якщо поліпшення не можна відокремити, то після закінчення строку договору оренди орендар має право на зарахування їх вартості у рахунок сплати за оренду на підставі окремих додаткових угод. Без наявності письмової згоди орендодавця витрати з будь-яких поліпшень не відшкодовуються. Після закінчення строку такого договору оренди на те ж саме приміщення і на тих самих умовах був укладений новий договір оренди. Поліпшення приміщення продовжують використовуватися орендарем за новим договором оренди.

З приводу необхідності визначення податкових зобов’язань з ПДВ при поверненні об’єкта оренди після закінчення дії договору оренди за умови, що орендарем було здійснено поліпшення об’єкта оренди, ДФС України зазначила наступне.

При передачі орендарем орендодавцю поліпшень об’єкта оренди на дату, визначену у п. 187.1 ст. 187 ПКУ, орендар повинен визначити податкові зобов'язання, скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН. База оподаткування ПДВ з такої операцій визначається згідно з п. 188.1 ст. 188 ПКУ виходячи з договірної (контрактної) вартості постачання (суми компенсації поліпшень), але така база не повинна бути нижчою ціни придбання поліпшень, а якщо такі поліпшення здійснювалися орендарем самостійно, то не нижче звичайних цін.

При цьому, оскільки за договором оренди операції з передачі орендарем таких поліпшень орендодавцю не відбувається, та окремі додаткові угоди на операції з передачі не складалися, то у такому випадку не виникає підстав для нарахування орендарем податкових зобов'язань з ПДВ.

/ІПК від 22.04.2019 р. № 1744/6/99-99-15-03-02-15/ІПК/

«Гарячі лінії»

Дата: 24 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42