Новини

Постачання на митній території України медвиробів та складових частин до них: яку ставку ПДВ застосовувати

08.05.2019 / 11:30

Операції з постачання на митній території України та/або ввезення на митну територію України медичних виробів підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою податку у розмірі 7 % за умови, що такі медичні вироби:

  • дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні;
  • відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність.

У разі якщо при здійсненні операцій з постачання на митній території України та/або ввезення на митну територію України медичних виробів не дотримано хоча б однієї із зазначених умов, а також у випадку якщо зазначені вироби не належать до категорії медичних виробів, операції з постачання таких медичних виробів та їх ввезення на митну територію України оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 %.

При цьому відповідні технічні регламенти щодо медичних виробів затверджено постановами КМУ від 02.10.2013 р. №№ 753-755.

Зокрема, Технічний регламент щодо медичних виробів затверджено постановою КМУ від 02.10.2013 р. № 753 (далі — Технічний регламент № 753).

Дія Технічного регламенту № 753 поширюється на медичні вироби та допоміжні засоби до них. Для цілей Технічного регламенту допоміжні засоби розглядаються як медичні вироби (п. 1 «Загальна частина» Технічного регламенту № 753).

З питання правомірності віднесення зазначених у зверненні виробів (засобів, складових частин) до категорії медичних виробів рекомендуємо звернутися до Міністерства охорони здоров'я України як до головного органу у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, зокрема здійснює  нормативно-правове регулювання у сфері охорони здоров'я.

/ІПК від 23.04.2019 р. № 1767/6/99-99-15-03-02- 15/ІПК/