Новини

Як правильно заповнити поле «Призначення платежу» розрахункового документа при сплаті ЄСВ

08.05.2019 / 15:00
Як правильно заповнити поле «Призначення платежу» розрахункового документа при сплаті ЄСВ

Наказом Мінфіну України від 24.07.2015 р. № 666 затверджено Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів. У пункті 5 зазначеного Порядку визначено, як правильно заповнити поле «Призначення платежу» розрахункового документа при сплаті єдиного внеску.

Так, у полі № 1 — зазначається службовий код («*»);

у полі № 2 — друкується розділовий знак «;» та код виду сплати («101» – Сплата суми єдиного внеску);

у полі № 3 — друкується розділовий знак «;» та код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;

у полі № 4 — друкується розділовий знак «;» та роз’яснювальна інформація про призначення платежу;

у полі № 5 — друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється;

у полі  № 6 — друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється;

у полі  № 7 — друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється.

Відповідно до п.  15 додатка 7 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління НБУ від 21.01.2004 р. № 22, при заповненні реквізиту «Отримувач»:

- зазначаються найменування отримувача, що відповідає найменуванню отримувача, яке заявлене в банку отримувача в картці із зразками підписів, або його скорочене найменування, яке відповідає зареєстрованому в установчих документах;

- зазначається прізвище, ім’я, по батькові отримувача, що відповідає прізвищу, імені, по батькові отримувача, яке заявлене в банку отримувача в картці із зразками підписів;

- під час сплати платежів до бюджету зазначаються найменування (повне або скорочене) відповідної установи, на ім’я якої відкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або місцевих бюджетів, найменування території та код бюджетної класифікації.

Зазначений порядок розповсюджується і на платників єдиного внеску.

При цьому відповідно до частини шостої ст. 9 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464 «Про  збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» для зарахування єдиного внеску в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах відкриваються в установленому порядку небюджетні рахунки відповідному органу доходів і зборів.

Звертаємо увагу, враховуючи те,  що єдиний внесок не належить до доходів бюджету, то код бюджетної класифікації не вказується, а у полі «Отримувач» платіжного доручення зазначаються найменування органу ДФС та його код ЄДРПОУ.

За матеріалами ГУ ДФС у м. Києві