Новини

ПН складено лише на частину відвантаженого товару: як правильно виправити ситуацію?

17.05.2019 / 16:30

Ситуація. На дату першої події за операцією (відвантаження товару) постачальником було складено податкову накладну не на всю суму операції, а лише на її частину. У подальшому на дату виявлення помилки складено розрахунок коригування до такої податкової накладної, яким суму податкових зобов’язань приведено у відповідність з сумою, на яку здійснено постачання товару, та зареєстровано його в ЄРПН. Чи має право платник податку — покупець  на віднесення таких сум ПДВ до податкового кредиту?

ДФС роз’яснено, що податкова накладна, складена на дату відвантаження товару, але не на всю суму операції, а також розрахунок коригування до неї, складений на дату виявлення помилки, яким суму податкових зобов’язань приведено у відповідність з сумою, на яку здійснено постачання товару, є такими, що складені з порушенням норм ПКУ, а тому обидва документи не можуть бути підставою для віднесення покупцем сум ПДВ, зазначених у них, до податкового кредиту.

У такому разі помилка, допущена постачальником при складанні податкової накладної, виправляється шляхом:

1) складання на дату виявлення помилки розрахунку коригування до такої податкової накладної, складеної не на всю суму операції з постачання товару. У такому розрахунку коригування мають бути виведені в нуль показники цієї податкової накладної;

2) складання датою виникнення податкових зобов’язань (у цій ситуації — датою відвантаження товару) нової податкової накладної на усю суму операції.

Після реєстрації в ЄРПН нової податкової накладної платник податку — покупець має право на її підставі включити суми ПДВ до податкового кредиту (з урахуванням терміну, встановленого п. 198.6 ст. 198 ПКУ (не пізніше 1095 днів з дати складання податкової накладної)).

/ІПК від 07.05.2019 р. № 1999/6/99-99-15-03-02-15/ІПК/

«Гарячі лінії»

Дата: 3 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42