Новини

Придбання обладнання для передачі у фінансовий лізинг: чи нараховувати «компенсуючі» зобов’язання з ПДВ?

17.05.2019 / 17:00

Відповідно до п. 185.1 ст. 185 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку, зокрема, з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, згідно з ст. 186 Кодексу, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю.

Отже, якщо придбання обладнання здійснюється виключно для передачі у фінансовий лізинг, тобто для використання в операціях, які оподатковуються ПДВ за ставкою 20 %, то, відповідно, норми п. 198.5 ст. 198 та п. 199.1 ст. 199 Кодексу не застосовуються, та податкові зобов'язання з ПДВ за такими операціями згідно з вказаними нормами не нараховуються.

/ІПК від 07.05.2019 р. № 1996/6/99-99-15-03-02-15/ІПК/

«Гарячі лінії»

Дата: 6 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42