Новини

Списання покупцем дебіторської заборгованості, що виникла до 01.07.2015 р. за непоставлені товари: що в ПДВ-обліку?

20.05.2019 / 14:00

Ситуація. Платником податку — покупцем було здійснено попередню оплату постачальнику за товар та включено до податкового кредиту відповідну суму ПДВ. Поставка товарів/послуг не відбулася, при цьому постачальник згідно з постановою суду був визнаний банкрутом, у зв’язку з чим заборгованість такого постачальника перед покупцем за такою попередньою оплатою списується.

У разі списання дебіторської заборгованості, яка виникла внаслідок попередньої оплати товарів, які поставлені не були, факт придбання таких товарів, як це передбачено п. 198.3 ст. 198 ПКУ, відсутній, та, відповідно, відсутнє право платника на податковий кредит за такими товарами.

Якщо платником податку було сформовано податковий кредит на підставі податкової накладної, складеної до 01.07.2015 р. та зареєстрованої в ЄРПН, при попередній оплаті товарів/послуг, які поставлені не були, та заборгованість за якими підлягає списанню, то в податковому періоді, в якому відбувається списання такої дебіторської заборгованості, платнику податку необхідно нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ за такими непоставленими товарами/послугами з використанням механізму, визначеного п. 198.5 ст. 198 ПКУ.

/ІПК від 03.05.2019 р. № 1931/ІПК/28-10-27-01-11/

«Гарячі лінії»

Дата: 28 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42