Новини

Чи має право працівник відмовитися від проходження медогляду

23.05.2019 / 17:00

Чоловік працює на підприємстві, що займається обробкою дощок, пиломатеріалів. На колишній роботі він не проходив медогляд, а на цій роботодавець наполягає на обов’язковому медогляді. Чи може працівник відмовитися?

Відповідно до ст. 159  КЗпП працівник зобов'язаний проходити у встановленому порядку попередні та періодичні медичні огляди.

Згідно зі ст. 169 КЗпП, обов’язкові попередні (при прийнятті на роботу) і періодичні (протягом трудової діяльності) медичні огляди проводяться для працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, та щорічно для осіб віком до 21 року.

Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій затверджений Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 № 246 (далі — Порядок).

Попередній медичний огляд проводиться під час прийняття на роботу з метою:

  • визначення стану здоров'я працівника і реєстрації вихідних об'єктивних показників здоров'я та можливості виконання без погіршення стану здоров'я професійних обов'язків в умовах дії конкретних шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу;
  • виявлення професійних захворювань (отруєнь), що виникли раніше при роботі на попередніх виробництвах, та попередження виробничо зумовлених і професійних захворювань (отруєнь).

Відповідно до ст. 46 КЗпП та розділу ІІІ Порядку роботодавець має право в установленому законодавством порядку притягнути працівника, який ухиляється від проходження обов'язкового медичного огляду, до дисциплінарної відповідальності та відсторонити його від роботи без збереження заробітної плати».

За матеріалами Управління Держпраці у Черкаській області

«Гарячі лінії»

Дата: 4 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42