Новини

Зустріч Сергія Верланова з представниками місії Європейського Департаменту МВФ

29.05.2019 / 09:40

Процес створення нової податкової служби йде активно та динамічно. Вже призначено очільника ДПС, новостворена служба отримала реєстрацію як юридична особа, затверджено граничну чисельність працівників апарату та територіальних органів податкової й митної служб. Про це повідомив Голова ДПС Сергій Верланов на зустрічі з представниками місії Європейського Департаменту МВФ на чолі з головою Роном ван Роденом.

За словами Сергія Верланова, наступні кроки — призначення працівників до новоутвореного органу (не менше 30 %) та прийняття розпорядження Кабміном про початок роботи нової служби.

Надалі весь функціонал у податковому напрямі перейде до ДПС, Державна фіскальна служба України забезпечуватиме функціонування у митному напрямі до здійснення заходів щодо утворення Держмитслужби.

Крім того, вже працює комісія з реорганізації ДФС, яка має у тримісячний термін забезпечити здійснення заходів, пов’язаних із реорганізацією.

«До законодавчого врегулювання питання податкова міліція залишатиметься у складі податкової служби. Але у подальшому вона повинна бути відокремлена від ДПС, адже податкова служба має бути  спрямована на сервісне обслуговування платників та надання їм всебічної допомоги у виконанні зобов’язань зі сплати податків та зборів», — зазначив Сергій Верланов.

За словами Голови ДПС, стратегія розбудови податкової служби, яка була представлена Кабміну, містить три головні складові — це розвиток відносин з платниками податків, розвиток персоналу та забезпечення виконання завдань, визначених державою.

Серед основних принципів стратегії — демілітаризація служби та забезпечення сервісного підходу. ДПС буде застосовувати у діяльності ризикоорієнтовані підходи та забезпечить відкритість узагальненої практики перевірок для того, щоб суб'єкти господарювання дізналися, що саме перебуває у зоні підвищеної уваги перевіряючих. Він також повідомив про плани щодо збільшення кількості електронних сервісів, модернізації ІТ- систем та платформ.

У свою чергу представники місії Європейського Департаменту МВФ висловили готовність до подальшої активної співпраці у напрямі реформування податкової сфери. Сторони домовились про проведення наступної зустрічі найближчим часом для обговорення окремих аспектів реорганізації ДФС та створення Державної податкової служби, детального ознайомлення із заходами, визначеними планом розвитку податкового відомства.

«Гарячі лінії»

Дата: 18 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42