Новини

ДФС — переможець у рейтингу оприлюднення відкритих даних

06.06.2019 / 12:30

Державна фіскальна служба України стала переможцем у рейтингу «OpenDataGovernance», який  сформований за результатами проекту «Моніторинг оприлюднення відкритих даних 2018 — 2019». Проект реалізований за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні і здійснений громадською організацією «Український інститут з прав людини» за підтримки Фонду прав людини.

У рамках зазначеного проекту було проведено дослідження виконання центральними органами виконавчої влади вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», аналіз кількісних та якісних характеристик оприлюднених наборів даних на офіційному веб-сайті та у відповідному кабінеті органу на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.

На сьогодні за ДФС закріплено 55 основних наборів даних, з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 409 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо відкритих даних» (набрала чинності 05.06.2019).

У зв’язку з набранням 05.06.2019 чинності вказаної постанови ДФС вже розпочала здійснювати заходи з метою подальшого оприлюднення нових наборів даних, тоді як цією постановою визначено, що розпорядники інформації мають забезпечити протягом шести місяців оприлюднення та подальше оновлення на своїх офіційних веб-сайтах наборів даних згідно з Положенням, затвердженим цією постановою, зокрема:

 • Реєстр платників єдиного податку;
 • Реєстр неприбуткових установ та організацій;
 • Реєстр платників акцизного податку з реалізації пального;
 • Реєстр осіб, які здійснюють операції з товарами;
 • Ліцензійний реєстр виданих ліцензій на оптову торгівлю спиртом;
 • Ліцензійний реєстр виданих ліцензій на оптову торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додавання спирту);
 • Ліцензійний реєстр виданих ліцензій на оптову торгівлю алкогольними напоями — сидром та перрі (без додавання спирту);
 • Ліцензійний реєстр виданих ліцензій на оптову торгівлю алкогольними напоями, виключно пивом для виробників пива з обсягом виробництва до 3000 гектолітрів на рік;
 • Ліцензійний реєстр виданих ліцензій на оптову торгівлю тютюновими виробами;
 • Ліцензійний реєстр виданих ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями;
 • Ліцензійний реєстр виданих ліцензій на роздрібну торгівлю сидром та перрі (без додання спирту);
 • Ліцензійний реєстр виданих ліцензій на роздрібну торгівлю тютюновими виробами;
 • Кількість зареєстрованих підприємців — платників єдиного податку із розподілом за групами, тис. осіб;
 • Інформація про сплату екологічного податку суб'єктами природних монополій та суб'єктами господарювання, які є платниками рентної плати за користування надрами.

Водночас необхідно зазначити, що на сьогодні ДФС вже оприлюднює набори даних, закріплені вказаною вище постановою, а саме:

 • інформація про кількість іноземних комерційних транспортних засобів, що в'їхали на митну територію України, в розрізі країни реєстрації;
 • інформація про середній час митного оформлення товарів у митних режимах експорту, імпорту, транзиту;
 • статистична інформація про застосування принципу «єдиного вікна» при здійсненні митного контролю та інших видів державного контролю товарів (у розрізі кожного державного органу).

Кожний із наборів даних має свою планову періодичність оновлення: щодня, щомісяця, щокварталу, кожного півріччя, щороку або протягом трьох робочих днів з моменту внесення змін до таких наборів змін.

Необхідно зазначити, що на основі наборів даних ДФС громадськість будує проекти, які є корисними для громадян та суб’єктів господарювання. 

Державна фіскальна служба України з самого початку набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» забезпечила оприлюднення усіх наборів даних, які закріплені за ДФС зазначеною постановою та в подальшому здійснює їх постійне оновлення на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на офіційному веб-порталі ДФС.

Згідно з опитуванням, яке розміщено на офіційному веб-порталі ДФС, найбільш пріоритетним набором даних є Реєстр платників податку на додану вартість.

Окрім того, необхідно зазначити, що ДФС входила до ТОП- розпорядників інформації, які забезпечили на належному рівні виконання вимог цієї постанови:

http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/331856.html

http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/279932.html

http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/257218.html

«Гарячі лінії»

Дата: 4 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42