Новини

Як оподатковувати ПДВ надання агентських послуг

14.06.2019 / 10:30

Ситуація. Товариство (агент) укладає агентські договори з юридичними та фізичними особами (далі — Принципали), згідно з яким товариство (агент) зобов'язується від імені та за рахунок Принципалів забезпечити приймання від будь-якої юридичної або фізичної особи (далі — Споживач), платежів за товари/послуги, поставлені їм Принципалами, перерахування таких платежів Принципалам та надання послуг агентської діяльності товариства. За надання агентських послуг товариство отримує від Принципалів винагороду (комісію).

Згідно з п. 185.1 ст. 185 розділу V ПКУ послуга, яку надає товариство (агент) у межах агентського договору Споживачам, є об'єктом оподаткування ПДВ та підлягає оподаткуванню у загальновстановленому порядку за основною ставкою, при цьому база оподаткування за такою операцією визначається виходячи з винагороди товариства (агента), що отримана від Принципалів у межах виконання агентського договору.

При цьому кошти, які приймаються товариством (агентом) у межах виконання агентського договору від Споживачів як суми платежів за товари/послуги, поставлені їм Принципалами, для подальшого перерахування таких коштів Принципалам, до бази оподаткування ПДВ не включаються.

/ІПК від 07.06.2019 р. № 2613/6/99-99-15-03-02-15/ІПК/