Новини

Олександр Власов: «Наша мета — зменшення людського фактору та діджиталізація процесів митного оформлення»

14.06.2019 / 11:00

Майже 2 млрд грн щомісяця додаткових надходжень до бюджету за рахунок попередження, виявлення та припинення порушень митного та податкового законодавства — такий ефект очікується від проведення операції «Бастіон». Про це заявив в. о. Голови ДФС Олександр Власов під час зустрічі з представниками Американської торговельної палати в Україні.

«У зв’язку з реформуванням ДФС у рамках операції відпрацьовується механізм взаємодії усіх підрозділів, які надалі функціонуватимуть у двох окремих органах центральної виконавчої влади — митній та податковій службах. Забезпечується контроль за переміщенням товарів від пункту пропуску, місць їх оформлення і до кінцевого споживача», — зазначив Олександр Власов.

Очільник підкреслив, що увагу всіх задіяних у цій операції закцентовано виключно на суб’єктах, що займаються схемами мінімізації та порушують законодавство, отже, бізнес, який працює у правовому полі не відчує жодних ускладнень у роботі. Алгоритм дій операції «Бастіон» — чіткий та зрозумілий: від аналізу баз даних та оперативної інформації до руйнування злочинних схем та оцінки результату.

Олександр Власов також наголосив, що серед основних цілей спецоперації — створення прозорого кордону за рахунок відкритості процедур, швидкості та безпечності, зменшення людського фактору та діджиталізація процесів митного оформлення і адміністрування податків.

Так, на сьогодні вже 100 % митних декларацій оформлюється за принципом «Єдиного вікна». Крім того, у рамках операції «Бастіон» на одному з пунктів пропуску буде запроваджено пілотний проект щодо відпрацювання механізмів «Електронного чеку» та «Електронної черги». При оформленні у пункті пропуску в електронній формі завантажуватимуться всі необхідні документи і митний та прикордонний контроль відбуватиметься за принципом «однієї зупинки».

«Для забезпечення запровадження системи спільного транзиту з Євросоюзом та деякими іншими країнами з використанням Нової комп’ютеризованої транзитної системи (New Computerized Transit System — NCTS) фахівці ДФС спільно з литовськими колегами працюють над закупівлею відповідного програмного забезпечення. Буде проведено тестові випробування функціонування цієї системи та при вирішенні всіх необхідних законодавчих питань планується впровадити NCTS в Україні вже до кінця поточного року»,  — зазначив Олександр Власов.