Новини

Компенсація витрат зі сплати земельного податку від нового власника нерухомості: чи включати до бази оподаткування ПДВ

14.06.2019 / 12:30

Ситуація. За договором купівлі-продажу частина нерухомого майна державного підприємства відчужена новому власнику. При цьому право власності на земельну ділянку, на якій розташована відчужена частина нерухомого майна, таким новим власником на сьогодні не оформлено. Власник земельної ділянки отримує від нового власника нерухомості компенсацію понесених ним витрат зі сплати земельного податку (без укладання договору оренди на земельну ділянку, на якій розташована відчужена частина нерухомого майна).

Якщо державне підприємство отримує компенсацію понесених ним витрат зі сплати земельного податку від нового власника частини нерухомості, що розташована на земельній ділянці, щодо якої не переоформлено на нового власника договір оренди земельної ділянки з відповідним органом виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями (до дати підписання договору оренди земельної ділянки такого уповноваженого органу безпосередньо з новим власником нерухомості), то така компенсація не є оплатою вартості послуг для цілей оподаткування ПДВ.

Таким чином, отримання коштів платником податку від нового власника нерухомості як компенсації понесених витрат зі сплати земельного податку за земельні ділянки державної та комунальної власності, на якій розташована така нерухомість, не є об'єктом оподаткування ПДВ.

/ІПК від 31.05.2019 р. № 2499/6/99-99-15-03-02-15/ІПК/

«Гарячі лінії»

Дата: 12 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42