Новини

На період декретної відпустки прийнято іншого працівника: чи можна звільнити попереднього

20.06.2019 / 15:00
На період декретної відпустки прийнято іншого працівника: чи можна звільнити попереднього

Працівниця має виходити на роботу після закінчення відпустки по догляду за дитиною до трьох років, а роботодавець хоче її звільнити і залишити на робочому місці працівника, який зараз працює на декретному місці. Чи має він на це право? Жінка заміжня і дитина не інвалід.

Відповідно до ст. 179 КЗпП за бажанням жінки їй надається відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Відпустка по догляду за дитиною може бути використана повністю або частково. За жінкою, що перебуває у відпустці по догляду за дитиною зберігається робоче місце за посадою, яку вона займала до надання такої відпустки. Звільнення жінок, які мають дитину до трьох років, до 14 років заборонене ст. 184 КЗпП.

Отже, роботодавець, який прийняв на роботу працівника за строковим трудовим договором на час відпустки по догляду за дитиною основного працівника, зобов’язаний був звільнити його за частиною другою  ст. 36 КЗпП у зв’язку із закінченням строку трудового договору. Якщо роботодавцем порушено законодавство про працю, то працівник має право звернутися до суду відповідно до ст. 232 КЗпП, з позовом про поновлення на роботі, незалежно від підстав звільнення.

ГУ Держпраці у Вінницькій області

«Гарячі лінії»

Дата: 28 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42