Новини

Реорганізація шляхом злиття: які ПДВ-наслідки

21.06.2019 / 11:30

Сума від’ємного значення, що підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду платника, що реорганізується шляхом злиття підлягає перенесенню до складу податкового кредиту правонаступника у наступному періоді після підписання передавального акта. Таке перенесення здійснюється за умови підтвердження суми від'ємного значення документальною перевіркою контролюючого органу.

Для цього платник податку, що реорганізовується, подає заяву шляхом заповнення Таблиці 2 Додатку 2 «Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)» до декларації з ПДВ за останній звітний (податковий) період (далі — Додаток 2).

Водночас правонаступник такого платника подає заяву шляхом заповнення Таблиці 3 Додатку 2 після узгодження суми від’ємного значення за результатами документальної перевірки контролюючим органом.

При реорганізації платника ПДВ шляхом злиття з іншим платником ПДВ такий платник податку підлягає виключенню з реєстру платників ПДВ на дату затвердження передавального акта відповідно до законодавства та за умови сплати податкових зобов’язань з ПДВ у випадках, визначених розділом V ПКУ.

Операції з реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення та перетворення) юридичних осіб не є об'єктом оподаткування ПДВ (пп. 196.1.7 ст. 196 ПКУ). При цьому на такі операції не поширюється обов’язок з нарахування податкових зобов’язань з ПДВ, передбачених п. 198.5 ст. 198 та ст. 199 ПКУ. Крім того, на операції з реорганізації шляхом злиття не поширюються вимоги п. 184.7 ст. 184 ПКУ щодо визначення податкових зобов’язань.

Також зазначено, що у разі анулювання реєстрації платника ПДВ, якщо за результатами останнього податкового періоду особа має право на отримання бюджетного відшкодування, таке відшкодування надається протягом строків, визначених розділом V ПКУ, незалежно від того, чи буде така особа залишатися зареєстрованою як платник ПДВ на дату отримання такого бюджетного відшкодування, чи ні.

/ІПК від 11.06.2019 р. № 2676/6/99-99-12-02-01-15/ІПК/

«Гарячі лінії»

Дата: 4 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42