Новини

Резидент не позбавлений можливості врегулювати договірні відносини з нерезидентом з урахуванням загальнодоступних правил валютного контролю

24.06.2019 / 10:20

Відносини між позивачем та його контрагентом за експортною операцією врегульовані нормами приватного права. Ними не встановлено обмеження щодо зарахування зустрічних однорідних вимог при розрахунках з нерезидентами, припинення чи врегулювання зобов’язань на свій розсуд, навіть з відступленням від положень актів цивільного законодавства.

Втім до майнових відносин, заснованих на адміністративному або іншому владному підпорядкуванні однієї сторони другій стороні, а також до податкових, бюджетних відносин цивільне законодавство не застосовується, якщо інше не встановлено законом. У правовому регулюванні публічно-правових відносин між позивачем та контролюючим органом — відповідачем зазначені цивільно-правові норми застосовуються опосередковано.

Тому при перевірці додержання резидентом строків зарахування валютної виручки суб’єкт владних повноважень має керуватися нормами, що регулюють здійснення валютного контролю. У період спірних правовідносин було заборонено знімати з контролю експортні операції клієнтів на підставі документів про припинення зобов’язань зарахуванням зустрічних однорідних вимог в іноземній валюті першої групи Класифікатора незалежно від суми операції.

Резидент при здійсненні господарської діяльності не позбавлений можливості врегулювати договірні відносини з урахуванням загальнодоступних правил валютного контролю або врахувати ризики їх недодержання.

/Постанова Верховного Суду від 22.05.2019 р. у справі № 802/1123/18-а/

«Гарячі лінії»

Дата: 4 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42