Новини

Отримання авансу до реєстрації платником ПДВ: чи потрібно нараховувати ПДВ-зобов’язання?

25.06.2019 / 09:00

Якщо перша подія — отримання коштів від покупця відбулася до дати реєстрації товариства як платника ПДВ, податкове зобов’язання на дату здійснення другої події — відвантаження товару покупцю — не нараховується, а підстави для складання податкових накладних відсутні.

При цьому оскільки по операції з постачання товару покупцю в цій ситуації не нараховуються податкові зобов’язання, відвантажений покупцю товар не визначається таким, що використаний в оподатковуваних операціях, а тому на дату отримання товару або оплати постачальнику (залежно від того, яка подія відбулася першою) мають бути нараховані податкові зобов’язання за правилами, встановленими п. 198.5 ст. 198 ПКУ.

/ІПК від 13.06.2019 р. № 2716/6/99-99-15-03-02-15/ІПК/

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42