Новини

Договір оренди землі державної та комунальної власності: які нюанси має знати ФОП

02.07.2019 / 09:00

Наталія Сухарева, аудитор
керівник податкового та митного департаменту
юридичного об’єднання ID Legal Group


У зв'язку з наданням ДФС ІПК № 2267/6/99-99-13-02-03-15/ІПК стосовно застосування норм ПКУ з питання орендної плати землі для платників єдиного податку, в публікації визначено основні моменти, що треба знати ФОП, які мають укладені договори з оренди земельних ділянок державної та комунальної власності.

Нагадаємо, що до складу податку на майно включається обов'язковий платіж — плата за землю, яка повинна оплачуватися як земельний податок або як орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Окрім того, користування земельними ділянками здійснюється на підставі укладених договорів, за змістом та порядком укладання яких регулюється Земельним та Цивільним  кодексами.

А отже, укладений договір оренди за користування земельною ділянкою є згідно з нормою п. 288.1 ПКУ підставою для нарахування та сплати орендної плати за користування такою земельною ділянкою. Зокрема, п. 288.2 ПКУ визначено, що орендар за договором оренди земельної ділянки є платником орендної плати.

Проте звертаємо увагу, що підпунктом 4 п. 297.1 ПКУ визначено звільнення для платників єдиного податку від нарахування та сплати земельного податку. Цією ж нормою ПКУ визначено виключення для тих земельних ділянок, які платники єдиного податку 1 — 3 груп використовують не для провадження господарської діяльності та платників єдиного податку 4 групи (такі платники повинні нараховувати та сплачувати земельний податок).

Таким чином, відповідно до вищезазначеного можна дійти висновку: ФОП (платник єдиного податку) є платником орендної плати за користування земельною ділянкою за укладеними договорами з органами місцевого самоврядування за оренду землі

«Гарячі лінії»

Дата: 28 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42